10 Horncastle

Go back to timetables

outbound

Lincoln Oxford Street
Bay N Central Bus Station
08:45 11:15 13:00
Lincoln Pelham Street
opp Siemens
08:47 11:17 13:02
Lincoln Canwick Road
opp Ripon Street
08:49 11:19 13:04
Lincoln Canwick Road
adj Canwick Road Cemetery
08:49 11:19 13:04
Lincoln Washingborough Road
adj Cemetery
08:50 11:20 13:05
Lincoln Washingborough Road
adj Crematorium
08:54 11:24 13:09
Lincoln Washingborough Road
o/s Lincoln Bowl
08:56 11:26 13:11
Washingborough Lincoln Road
E-bound Railway Bridge
08:56 11:26 13:11
Washingborough Lincoln Road
opp Witham View
08:59 11:29 13:14
Washingborough Lincoln Road
opp Hillcroft
09:00 11:30 13:15
Washingborough Lincoln Road
adj Ferry Lane
09:00 11:30 13:15
Washingborough Main Road
opp High Street
09:01 11:31 13:16
Washingborough Main Road
opp Oak Hill
09:01 11:32 13:17
Washingborough Fen Road
opp Longstongs Crescent
09:02 -- --
Washingborough Fen Road
o/s Community Hall
09:02 -- --
Washingborough Fen Road
opp Keeble Drive
09:02 -- --
Washingborough Fen Road
opp Canterbury Drive
09:05 -- --
Heighington B1190
adj Five Mile Lane
09:07 11:47 13:32
Branston Booths B1190
opp Moor Lane
09:09 11:49 13:34
Potterhanworth Booths B1190
adj The Plough Inn
09:13 11:53 13:38
Bardney Station Road
adj Wood Lane
09:14 11:54 13:39
Bardney Horncastle Road
adj Post Office
09:18 11:58 13:43
Southrey B1190
opp Village Lane End
09:21 12:01 13:46
Southrey Ferry Road
adj High Thorpe Road
09:24 -- 13:49
Tupholme Horncastle Road
opp Willow Farm
09:28 -- 13:53
Bucknall B1190
opp Oakwell Hall Farm
09:29 -- 13:54
Bucknall B1190
adj Foundry Road
09:33 -- 13:58
Horsington Main Street
adj All Saints Church
09:34 -- 13:59
Horsington Main Road
o/s Elder Tree PH
09:38 -- 14:03
Thimbleby B1190
adj Harper Garth
09:39 -- 14:04
Thimbleby Horncastle Road
adj North Street
09:39 -- 14:04
Thimbleby B1190
opp The Durham Ox PH
09:41 -- 14:06
Horncastle Lincoln Road
adj Accommodation Road
09:41 -- 14:06
Horncastle Lincoln Road
adj Elson Way
09:41 -- 14:06
Horncastle Lincoln Road
opp Mountview Garage
09:42 -- 14:07

-- -- --
Washingborough Park Lane
adj Park Avenue
-- 11:33 13:18
Washingborough Park Lane
o/s Park Lane Shops
-- 11:33 13:18
Washingborough Pitts Road
S-bound Canwick Road
-- 11:34 13:19
Heighington Washingborough Road
adj Lee Avenue
-- 11:34 13:19
Heighington Washingborough Road
o/s 24 Washingborough Road
-- 11:35 13:20
Heighington High Street
opp Flag Pole
-- 11:36 13:21
Heighington Edward Barker Road
adj Clarke Avenue
-- 11:37 13:22
Heighington Almond Avenue
adj Telephone Box
-- 11:39 13:24
Heighington High Street
adj Flag Pole
-- 11:42 13:27
Heighington Canterbury Drive
opp Turnberry Close
-- 11:42 13:27
Heighington Canterbury Drive
opp Wentworth Close
-- 11:42 13:27
Washingborough Canterbury Drive
adj Wells Close
-- 11:44 13:29
Notes:
Lincoln Oxford Street
Bay N Central Bus Station
08:45 11:15 13:00
Lincoln Pelham Street
opp Siemens
08:47 11:17 13:02
Lincoln Canwick Road
opp Ripon Street
08:49 11:19 13:04
Lincoln Canwick Road
adj Canwick Road Cemetery
08:49 11:19 13:04
Lincoln Washingborough Road
adj Cemetery
08:50 11:20 13:05
Lincoln Washingborough Road
adj Crematorium
08:54 11:24 13:09
Lincoln Washingborough Road
o/s Lincoln Bowl
08:56 11:26 13:11
Washingborough Lincoln Road
E-bound Railway Bridge
08:56 11:26 13:11
Washingborough Lincoln Road
opp Witham View
08:59 11:29 13:14
Washingborough Lincoln Road
opp Hillcroft
09:00 11:30 13:15
Washingborough Lincoln Road
adj Ferry Lane
09:00 11:30 13:15
Washingborough Main Road
opp High Street
09:01 11:31 13:16
Washingborough Main Road
opp Oak Hill
09:01 11:32 13:17
Washingborough Fen Road
opp Longstongs Crescent
09:02 -- --
Washingborough Fen Road
o/s Community Hall
09:02 -- --
Washingborough Fen Road
opp Keeble Drive
09:02 -- --
Washingborough Fen Road
opp Canterbury Drive
09:05 -- --
Heighington B1190
adj Five Mile Lane
09:07 11:47 13:32
Branston Booths B1190
opp Moor Lane
09:09 11:49 13:34
Potterhanworth Booths B1190
adj The Plough Inn
09:13 11:53 13:38
Bardney Station Road
adj Wood Lane
09:14 11:54 13:39
Bardney Horncastle Road
adj Post Office
09:18 11:58 13:43
Southrey B1190
opp Village Lane End
09:21 12:01 13:46
Southrey Ferry Road
adj High Thorpe Road
09:24 -- 13:49
Tupholme Horncastle Road
opp Willow Farm
09:28 -- 13:53
Bucknall B1190
opp Oakwell Hall Farm
09:29 -- 13:54
Bucknall B1190
adj Foundry Road
09:33 -- 13:58
Horsington Main Street
adj All Saints Church
09:34 -- 13:59
Horsington Main Road
o/s Elder Tree PH
09:38 -- 14:03
Thimbleby B1190
adj Harper Garth
09:39 -- 14:04
Thimbleby Horncastle Road
adj North Street
09:39 -- 14:04
Thimbleby B1190
opp The Durham Ox PH
09:41 -- 14:06
Horncastle Lincoln Road
adj Accommodation Road
09:41 -- 14:06
Horncastle Lincoln Road
adj Elson Way
09:41 -- 14:06
Horncastle Lincoln Road
opp Mountview Garage
09:42 -- 14:07

-- -- --
Washingborough Park Lane
adj Park Avenue
-- 11:33 13:18
Washingborough Park Lane
o/s Park Lane Shops
-- 11:33 13:18
Washingborough Pitts Road
S-bound Canwick Road
-- 11:34 13:19
Heighington Washingborough Road
adj Lee Avenue
-- 11:34 13:19
Heighington Washingborough Road
o/s 24 Washingborough Road
-- 11:35 13:20
Heighington High Street
opp Flag Pole
-- 11:36 13:21
Heighington Edward Barker Road
adj Clarke Avenue
-- 11:37 13:22
Heighington Almond Avenue
adj Telephone Box
-- 11:39 13:24
Heighington High Street
adj Flag Pole
-- 11:42 13:27
Heighington Canterbury Drive
opp Turnberry Close
-- 11:42 13:27
Heighington Canterbury Drive
opp Wentworth Close
-- 11:42 13:27
Washingborough Canterbury Drive
adj Wells Close
-- 11:44 13:29
Notes:

inbound

Horncastle High Street
adj Interchange Shelter