10 Horncastle

Go back to timetables

outbound

Lincoln Oxford Street
Bay N Central Bus Station
08:45 11:15 13:00
Lincoln Pelham Street
opp Siemens
08:47 11:17 13:02
Lincoln Canwick Road
opp Ripon Street
08:49 11:19 13:04
Lincoln Canwick Road
adj Canwick Road Cemetery
08:49 11:19 13:04
Lincoln Washingborough Road
adj Cemetery
08:50 11:20 13:05
Lincoln Washingborough Road
adj Crematorium
08:54 11:24 13:09
Lincoln Washingborough Road
o/s Lincoln Bowl
08:56 11:26 13:11
Washingborough Lincoln Road
E-bound Railway Bridge
08:56 11:26 13:11
Washingborough Lincoln Road
opp Witham View
08:59 11:29 13:14
Washingborough Lincoln Road
opp Hillcroft
09:00 11:30 13:15
Washingborough Lincoln Road
adj Ferry Lane
09:00 11:30 13:15
Washingborough Main Road
opp High Street
09:01 11:31 13:16
Washingborough Main Road
opp Oak Hill
09:01 11:32 13:17
Washingborough Fen Road
opp Longstongs Crescent
09:02 -- --
Washingborough Fen Road
o/s Community Hall
09:02 -- --
Washingborough Fen Road
opp Keeble Drive
09:02 -- --
Washingborough Fen Road
opp Canterbury Drive
09:05 -- --
Washingborough Park Lane
adj Park Avenue
-- 11:33 13:18
Washingborough Park Lane
o/s Park Lane Shops
-- 11:33 13:18
Washingborough Pitts Road
S-bound Canwick Road
-- 11:34 13:19
Heighington Washingborough Road
adj Lee Avenue
-- 11:34 13:19
Heighington Washingborough Road
o/s 24 Washingborough Road
-- 11:35 13:20
Heighington High Street
opp Flag Pole
-- 11:36 13:21
Heighington Edward Barker Road
adj Clarke Avenue
-- 11:37 13:22
Heighington Almond Avenue
adj Telephone Box
-- 11:39 13:24
Heighington High Street
adj Flag Pole
-- 11:42 13:27
Heighington Canterbury Drive
opp Turnberry Close
-- 11:42 13:27
Heighington Canterbury Drive
opp Wentworth Close
-- 11:42 13:27
Washingborough Canterbury Drive
adj Wells Close
-- 11:44 13:29
Heighington B1190
adj Five Mile Lane
09:07 11:47 13:32
Branston Booths B1190
opp Moor Lane
09:09 11:49 13:34
Potterhanworth Booths B1190
adj The Plough Inn
09:13 11:53 13:38
Bardney Station Road
adj Wood Lane
09:14 11:54 13:39
Bardney Horncastle Road
adj Post Office
09:18 11:58 13:43
Southrey B1190
opp Village Lane End
09:21 12:01 13:46
Southrey Ferry Road
adj High Thorpe Road
09:24 -- 13:49
Tupholme Horncastle Road
opp Willow Farm
09:28 -- 13:53
Bucknall B1190
opp Oakwell Hall Farm
09:29 -- 13:54
Bucknall B1190
adj Foundry Road
09:33 -- 13:58
Horsington Main Street
adj All Saints Church
09:34 -- 13:59
Horsington Main Road
o/s Elder Tree PH
09:38 -- 14:03
Thimbleby B1190
adj Harper Garth
09:39 -- 14:04
Thimbleby Horncastle Road
adj North Street
09:39 -- 14:04
Thimbleby B1190
opp The Durham Ox PH
09:41 -- 14:06
Horncastle Lincoln Road
adj Accommodation Road
09:41 -- 14:06
Horncastle Lincoln Road
adj Elson Way
09:41 -- 14:06
Horncastle Lincoln Road
opp Mountview Garage
09:42 -- 14:07

-- -- --
Notes:

inbound

Horncastle High Street
adj Interchange Shelter
10:00 -- -- -- 14:15 --
Horncastle Lincoln Road
adj Mountview Garage
10:00 -- -- -- 14:15 --
Horncastle Lincoln Road
opp Accommodation Road
10:02 -- -- -- 14:17 --
Thimbleby B1190
o/s The Durham Ox PH
10:02 -- -- -- 14:17 --
Thimbleby Horncastle Road
opp North Street
10:02 -- -- -- 14:17 --
Thimbleby B1190
opp Harper Garth
10:07 -- -- -- 14:22 --
Horsington Main Road
opp Elder Tree PH
10:08 -- -- -- 14:23 --
Horsington Main Street
opp All Saints Church
10:12 -- -- -- 14:27 --
Bucknall B1190
opp Foundry Road
10:12 -- -- -- 14:27 --
Bucknall B1190
adj Oakwell Hall Farm
10:15 -- -- -- 14:30 --
Tupholme Horncastle Road
adj Willow Farm
10:24 -- -- -- 14:39 --
Southrey
Demand Responsive Area
-- 10:22 A -- A 12:07 A -- A 14:37 A
Southrey B1190
adj Village Lane End
10:28 10:26 A -- A 12:11 A 14:43 14:41 A
Bardney Horncastle Road
opp Post Office
10:29 10:27 A 12:15 12:12 A 14:44 14:42 A
Bardney Station Road
opp Wood Lane
10:33 10:31 A 12:19 12:16 A 14:48 14:46 A
Potterhanworth Booths B1190
opp The Plough Inn
10:35 10:33 A 12:21 12:18 A 14:50 14:48 A
Branston Booths B1190
adj Moor Lane
10:36 10:34 A 12:22 12:19 A 14:51 14:49 A
Heighington B1190
opp Five Mile Lane
10:39 10:37 A 12:25 12:22 A 14:54 14:52 A
Washingborough Canterbury Drive
opp Wells Close
10:39 10:37 A 12:25 12:22 A 14:54 14:52 A
Heighington Canterbury Drive
adj Wentworth Close
10:40 10:38 A 12:26 12:23 A 14:55 14:53 A
Heighington Canterbury Drive
adj Turnberry Close
10:41 10:39 A 12:27 12:24 A 14:56 14:54 A
Heighington High Street
opp Flag Pole
10:44 10:42 A 12:30 12:27 A 14:59 14:57 A
Heighington Almond Avenue
opp Telephone Box
10:44 10:42 A 12:30 12:27 A 14:59 14:57 A
Heighington Edward Barker Road
opp Clarke Avenue
10:46 10:44 A 12:32 12:29 A 15:01 14:59 A
Heighington High Street
adj Flag Pole
10:46 10:44 A 12:32 12:29 A 15:01 14:59 A
Heighington Washingborough Road
o/s 41 Washingborough Road
10:47 10:45 A 12:33 12:30 A 15:02 15:00 A
Heighington Washingborough Road
opp Lee Avenue
10:47 10:45 A 12:33 12:30 A 15:02 15:00 A
Washingborough Pitts Road
N-bound Canwick Road
10:48