10 Horncastle

Go back to timetables

outbound

Lincoln Oxford Street
Bay N Central Bus Station
08:40 15:30 17:45
Lincoln Pelham Street
opp Siemens
08:41 15:31 17:46
Lincoln Canwick Road
opp Ripon Street
08:43 15:33 17:48
Lincoln Canwick Road
adj Canwick Road Cemetery
08:43 15:33 17:48
Lincoln Washingborough Road
adj Cemetery
08:44 15:34 17:49
Lincoln Washingborough Road
adj Crematorium
08:45 15:35 17:50
Lincoln Washingborough Road
o/s Lincoln Bowl
08:47 15:37 17:52
Washingborough Lincoln Road
E-bound Railway Bridge
08:47 15:37 17:52
Washingborough Lincoln Road
opp Witham View
08:47 15:37 17:52
Washingborough Lincoln Road
opp Hillcroft
08:48 15:38 17:53
Washingborough Lincoln Road
adj Ferry Lane
08:48 15:38 17:53
Washingborough Drake Avenue
opp Deloraine Court
-- -- --
Washingborough Main Road
opp High Street
08:48 15:38 17:53
Washingborough Main Road
opp Oak Hill
08:49 15:39 17:54
Washingborough Fen Road
opp Longstongs Crescent
08:49 -- --
Washingborough Fen Road
o/s Community Hall
08:50 -- --
Washingborough Fen Road
opp Keeble Drive
08:50 -- --
Washingborough Fen Road
opp Canterbury Drive
08:53 -- --
Washingborough Park Lane
adj Park Avenue
-- 15:39 17:54
Washingborough Park Lane
o/s Park Lane Shops
-- 15:39 17:54
Washingborough Pitts Road
S-bound Canwick Road
-- 15:40 17:55
Heighington Washingborough Road
adj Lee Avenue
-- 15:40 17:55
Heighington Washingborough Road
o/s 24 Washingborough Road
-- 15:41 17:56
Heighington High Street
opp Flag Pole
-- 15:45 18:00
Heighington Edward Barker Road
adj Clarke Avenue
-- 15:45 18:00
Heighington Almond Avenue
adj Telephone Box
-- 15:47 18:02
Heighington High Street
adj Flag Pole
-- 15:50 18:05
Heighington Canterbury Drive
opp Turnberry Close
-- 15:50 18:05
Heighington Canterbury Drive
opp Wentworth Close
-- 15:50 18:05
Washingborough Canterbury Drive
adj Wells Close
-- 15:52 18:07
Heighington B1190
adj Five Mile Lane
08:55 15:55 18:10
Branston Booths B1190
opp Moor Lane
08:57 15:57 18:12
Potterhanworth Booths B1190
adj The Plough Inn
09:02 16:02 18:17
Bardney Station Road
adj Wood Lane
09:04 16:04 18:19
Bardney Horncastle Road
adj Post Office
09:06 16:06 18:21
Southrey B1190
opp Village Lane End
09:08 16:09 18:24
Southrey Ferry Road
adj High Thorpe Road
-- 16:11 18:26
Tupholme Horncastle Road
opp Willow Farm
09:09 16:15 18:30
Bucknall B1190
opp Oakwell Hall Farm
09:10 16:16 18:31
Bucknall B1190
adj Foundry Road
09:14 16:20 18:35
Horsington Main Street
adj All Saints Church
09:15 16:21 18:36
Horsington Main Road
o/s Elder Tree PH
09:18 16:24 18:39
Thimbleby B1190
adj Harper Garth
09:19 16:25 18:40
Thimbleby Horncastle Road
adj North Street
09:19 16:25 18:40
Thimbleby B1190
opp The Durham Ox PH
09:21 16:27 18:42
Horncastle Lincoln Road
adj Accommodation Road
09:21 16:27 18:42
Horncastle Lincoln Road
adj Elson Way
09:21 16:27 18:42
Horncastle Lincoln Road
opp Mountview Garage
09:22 16:28 18:43

-- -- --
Notes:
Lincoln Oxford Street
Bay N Central Bus Station
12:45
Lincoln Pelham Street
opp Siemens
12:46
Lincoln Canwick Road
opp Ripon Street
12:48
Lincoln Canwick Road
adj Canwick Road Cemetery
12:48
Lincoln Washingborough Road
adj Cemetery
12:49
Lincoln Washingborough Road
adj Crematorium
12:50
Lincoln Washingborough Road
o/s Lincoln Bowl
12:52
Washingborough Lincoln Road
E-bound Railway Bridge
12:52
Washingborough Lincoln Road
opp Witham View
12:52
Washingborough Lincoln Road
opp Hillcroft
12:53
Washingborough Lincoln Road
adj Ferry Lane
12:54
Washingborough Drake Avenue
opp Deloraine Court
12:55
Washingborough Main Road
opp High Street
--
Washingborough Main Road
opp Oak Hill
--
Washingborough Fen Road
opp Longstongs Crescent
--
Washingborough Fen Road
o/s Community Hall
--
Washingborough Fen Road
opp Keeble Drive
--
Washingborough Fen Road
opp Canterbury Drive
--
Washingborough Park Lane
adj Park Avenue
--
Washingborough Park Lane
o/s Park Lane Shops
--
Washingborough Pitts Road
S-bound Canwick Road
--
Heighington Washingborough Road
adj Lee Avenue
--
Heighington Washingborough Road
o/s 24 Washingborough Road
--
Heighington High Street
opp Flag Pole
--
Heighington Edward Barker Road
adj Clarke Avenue
--
Heighington Almond Avenue
adj Telephone Box
--
Heighington High Street
adj Flag Pole
--
Heighington Canterbury Drive
opp Turnberry Close
--
Heighington Canterbury Drive
opp Wentworth Close
--
Washingborough Canterbury Drive
adj Wells Close
--
Heighington B1190
adj Five Mile Lane
--
Branston Booths B1190
opp Moor Lane
--
Potterhanworth Booths B1190
adj The Plough Inn
--
Bardney Station Road
adj Wood Lane
--
Bardney Horncastle Road
adj Post Office
--
Southrey B1190
opp Village Lane End
--
Southrey Ferry Road
adj High Thorpe Road
--
Tupholme Horncastle Road
opp Willow Farm
--
Bucknall B1190
opp Oakwell Hall Farm
--
Bucknall B1190
adj Foundry Road
--
Horsington Main Street
adj All Saints Church
--
Horsington Main Road
o/s Elder Tree PH
--
Thimbleby B1190
adj Harper Garth
--
Thimbleby Horncastle Road
adj North Street
--
Thimbleby B1190
opp The Durham Ox PH
--
Horncastle Lincoln Road
adj Accommodation Road
--
Horncastle Lincoln Road
adj Elson Way
--
Horncastle Lincoln Road
opp Mountview Garage
--

--
Notes:

inbound

Horncastle High Street
adj Interchange Shelter
07:20 -- 16:30 --
Horncastle Lincoln Road
adj Mountview Garage
07:20 -- 16:30 --
Horncastle Lincoln Road
opp Accommodation Road
07:22 -- 16:32 --
Thimbleby B1190
o/s The Durham Ox PH
07:22 -- 16:32 --
Thimbleby Horncastle Road
opp North Street
07:22 -- 16:32 --
Thimbleby B1190
opp Harper Garth
07:26 -- 16:36 --
Horsington Main Road
opp Elder Tree PH
07:27 -- 16:37 --
Horsington Main Street
opp All Saints Church
07:30 -- 16:40 --
Bucknall B1190
opp Foundry Road
07:30 -- 16:40 --
Bucknall B1190
adj Oakwell Hall Farm
07:33 -- 16:43 --
Tupholme Horncastle Road
adj Willow Farm
07:40 -- 16:50 --
Southrey
Demand Responsive Area
-- 07:40 A -- A 16:50 A
Southrey B1190
adj Village Lane End
07:43 07:43 A 16:53 16:53 A
Bardney Horncastle Road
opp Post Office
07:44 07:44 A 16:54 16:54 A
Bardney Station Road
opp Wood Lane
07:47 07:47 A 16:57 16:57 A
Potterhanworth Booths B1190
opp The Plough Inn
07:49 07:49 A 16:59 16:59 A
Branston Booths B1190
adj Moor Lane
07:50 07:50 A 17:00 17:00 A
Heighington B1190
opp Five Mile Lane
07:54 07:54 A 17:04 17:04 A
Washingborough Canterbury Drive
opp Wells Close
07:54 07:54 A 17:04 17:04 A
Heighington Canterbury Drive
adj Wentworth Close
07:55 07:55 A 17:05 17:05 A
Heighington Canterbury Drive
adj Turnberry Close
07:56 07:56 A 17:06 17:06 A
Heighington High Street
opp Flag Pole
07:59 07:59 A 17:09 17:09 A
Heighington Almond Avenue
opp Telephone Box
08:00 08:00 A 17:10 17:10 A
Heighington Edward Barker Road
opp Clarke Avenue
08:02 08:02 A 17:12 17:12 A
Heighington High Street
adj Flag Pole
08:03 08:03 A 17:13 17:13 A
Heighington Washingborough Road
o/s 41 Washingborough Road
08:03 08:03 A 17:13 17:13 A
Heighington Washingborough Road
opp Lee Avenue
08:04 08:04 A 17:14 17:14 A
Washingborough Pitts Road
N-bound Canwick Road
08:04 08:04 A 17:14